Ünlü Müzik Grubu Pinhani Tescillendi

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Onlar neredeyse 20 yıldır müzilk yapıyor. Kurulduğu 2004 yılından bu yana durmadan üreten Pinhani, ismini tescil ettirerek koruma altına aldı.

Çoğumuz onları 2007 yılında yayın hayatına başlayan Kavak Yelleri adlı televizyon dizisinin müzikleriyle tanısak ta aslında Pinhani 5 Nisan 2004’te akternatif rock türünde müzikle girdi hayatımıza. Onlar gruplarının adını “gizli” anlamına gelen “Pinhan” sözcüğünden türettiler ama grup eşsiz müzik yetenekleriyle ülkemizde pekte gizli kalmadı. İlk albümü çıktığı gibi yüze yakın konser verdiler ve sabit bir dinleyici kitlesi yakaladılar. İlk albümündeki “Hele bi gel” , “Beni Al” , “Bir Anda” , “Ne Güzel Güldün” gibi harika eserleri Kavak Yelleri dizisinde de duyduğumuzda içimizdeki o duygular birden şahlandı. Dizinin etkisi elbette büyük oldu ve sabit dinleyici kitlesi büyük oranda arttı.

Sinan Kaynakçı ve Zeynep Eylül Üçer tarafından kurulan grup gitarda Akın Eldes, davulda Cem Aksel gibi eşsiz müzisyenlerle çağımızın hemen solup biten bestelerini değil ölümsüz eserler bırakıyor. Pinhani şarkıları diye literatüre kendilerine has bir nitelik koydular. Öyle ki bir bestesini açıp 10 sene sonra dinleseniz bile aynı tadı alabiliyorsunuz. Tıpkı şarkılarının ölümsüzlüğü gibi adının da ölümsüz olması gerektiğini düşünen müzik grubu “Pinhani” ismini Batu Patent vekilliğinde tescillettirdi. Sene 2021. Hepimizin dünyayı saran pandemi sebebiyle evlerimizde kaldığımız bu zamanlarda evlerinden hiç durmadan eşsiz müzikler yaparak birazda içimizi sakinleştiren bu müzik insanlarına hayatımızda oldukları ve bizi eşsiz besteleriyle buluşturdukları için teşekkür ediyoruz. Pinhani grubunun resmi internet sitesini hemen ziyaret ederek grup hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. www.pinhani.com

admin

admin

Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kategoriler

Hakkımızda

Batu Marka Patent Danışmanlık Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi; Vekillik ve danışmanlık hizmetleri konusunda yurt içi ve yurt dışında, profesyonel genç ve dinamik kadrosu ile hizmet veren; Sınaî mülkiyetin etkin ve yaygın kullanımını sağlayarak yaratıcılığa ve yeniliğe teşvik eden, sınai mülkiyet bilincini ve bilgisini ülke geneline yaymayı kendisine hedef edinen bir kurumdur.

Yakın Zamandaki Yazılar

Facebook Sayfamıza Bakın

Batu Tv

Bültenimize Kayıt Olun

Spam yok. Yalnızca yeni haberlerle ilgili bildirimler ve güncellemeler.

EnglishFrenchRussianTurkish
Call Now Button