BATU, En iyilerle çalışır.

Yapabileceklerimizi biliyoruz. Çünkü yaptıklarımıza bakıyoruz. Yaratıcı genç beyinlerle alanında uzman profesyonelleri aynı yerde bulabilirsiniz. İkisinin birleşimiyle ortaya çıkan fikirlerin hepsi sizin.

-Çağdaş BAĞMEŞLİ-

Kurucu Ortak

Biga Ticaret ve Sanayi Odası 9. Komite Y.Başkanı

 

Lisans eğitimini Dumlupınar Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümde tamamlayan BAĞMEŞLİ, bununla yetinmeyerek ikinci üniversitesinde Adalet bölümü okudu. Üniversite hayatından sonra çeşitli sektörlerde işletmelerin idari kadrolarında görev aldı.

-Hayatta her insanın vereceği son nefese kadar kendini geliştirmesi gerektiğine inanan ve hayatın en büyük anlamının öğrenmek olduğunu düşünen BAĞMEŞLİ, 2013 yılında Dış Ticaret Yönetimi tarafından gerçekleştirilen “Yatırım Teşvikler ve Belgeleri” seminerine ve 2017 yılında PEM Patent ve Marka Vekilleri Derneği’nin eğitimlerine katılarak sertifikalarını temin etti. 2022 Yılında Gerçekleşen Biga Ticaret Odası Seçimlerini DOĞTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Şadan DOĞAN önderliğinde 9.Komiteden kazandı. 

-Ayrıca Biga Ticaret Odası’nın 50. Yılında Güney Marmara’da İlk Defa Kurulan Markalaşma Komisyonu Başkanlığına Oy Birliğiyle Seçildi.

-2015 Yılından beri Nuray GÜRLE BAĞMEŞLİ ile evlidir ve 2 çocuğu vardır.

-Hayvanlara ve doğaya aşık olduğunu her fırsatta vurgulayan BAĞMEŞLİ’nin Bruce Wayne adında doberman cinsinde bir köpeği vardır. Müzikle yakın ilişki içerisindedir. Çevresi tarafından müzik kulağı olduğu bilinmekle birlikte kendisi klarnet ve saksafon çalabilmektedir. Bunların yanı sıra Türkçe, Rusça ve İngilizce dahil üç dil bilmektedir. Yurt dışı seyahatleriyle yabancı dilini pekiştiren ve farklı kültürlerin gizli dünyasında gezmenin insan psikolojisine büyük katkı sağladığı belirten BAĞMEŞLİ, kişisel gelişime çok önem verir ve kendini sürekli bu alanda geliştirmektedir.

-Onur TURGUT-

Kurucu Ortak

2007 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Avukatlık stajının ardından 2008 yılında serbest avukatlığa başladı.

2009-2010 yılları arasında zorunlu askerlik hizmetini yedek subay olarak İzmir Bornova Jandarma Komutanlığı nezdinde Hukuk İşleri Uzmanı olarak tamamladı. 2009 yılında Türk Patent ve Marka Kurumu’nun açmış olduğu sınavlar neticesinde marka ve patent vekilliği unvanını kazandı. 2017 yılında Adalet Bakanlığı Arabuluculuk siciline kayıt oldu. Halen Sakarya Üniversitesi tarih kürsüsü bölümünde Türkiye Cumhuriyeti tarihi alanında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.