Batu Patent, Türkiye’de Bir İlke İmza Attı

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Balıkesir – Çanakkale bölgesinde alanındaki tek resmi kuruluş olan Batu Marka Patent Danışmanlık Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi; Türkiye’de fikri ve sınai hakların işleyişi konusunda devrime imza attı.

Biyometrik Devrim

    Vekillik ve danışmanlık hizmetleri konusunda yurt içi ve yurt dışında 2011 yılında Fikri ve Sınai haklar (Marka, Patent, Endüstriyel Tasarım, Coğrafi İşaret vb.) alanında hizmet vermek amacıyla Balıkesir’in Gönen ilçesinde kurulan Batu Patent yenilenmeye ve sürekli gelişmeye devam ediyor.

Profesyonel genç ve dinamik kadrosu ile hizmet veren; Sınaî mülkiyetin etkin ve yaygın kullanımını sağlayarak yaratıcılığa ve yeniliğe teşvik eden, sınai mülkiyet bilincini ve bilgisini ülke geneline yaymayı kendisine hedef edinen Batu Patent kuruluş yılı 2011’den itibaren yurt içi ve yurt dışındaki müvekkileri için sürekli iç yatırım yaparak büyüme sergiledi. Marka, Patent, Danışmanlık ve tüm hukuki süreçlerin yönetilmesinde profesyonel hizmetlerine Medya, Bilişim ve TV’yi de katarak ilerleyen şirket artık sadece “Batu” ile anılıyor. Çünkü “Batu” da bir firmayı ileriye taşıyarak ona vizyon  katan tüm kurumsal çözümler bulunuyor. Logolarını da Batu 2011 olarak güncelleyen firma “Vizyonunuz Kadar Uçarsınız” sloganıyla aslında her şeyi anlatıyor.

    Gelelim yazımızın başlığında da yer alan devrime. Batu Marka Patent Danışmanlık Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi; bundan böyle kağıt kullanmıyor. Müvekkilleriyle yapacağı tüm sözleşmeleri akıllı telefon ve tabletler aracılığıyla ister müvekkillerinin yanında yüz yüze görüşerek isterse müvekkilleri dünyanın neresinde olursa olun uzaktan biyometrik imzayla çözüyor. İmzalanan sözleşmeleri güvenli sunucularında imzalamanın gerçekleştiği konum, baskı hızı, vb. spesifik özellikleriyle birlikte şifreli olarak saklıyor. Bu sayede müvekkilleri ile arasındaki tüm evrakları sonsuza dek koruma altına alıyor.

    Tüm bu gelişmeler doğrultusunda Batu Paten Şirket Müdürü Çağdaş BAĞMEŞLİ “Tüm sözleşmeleri bundan böyle biyometrik imza ile alıyoruz. Bu sayede dünyanın neresinde olursanız olun işlemleriniz aksamayacaktır. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi de derinden etkileyen Covid-19 salgını dolayısıyla bu kararı almadık. Ancak görüyoruz ki çok önceden doğru yoldaymışız. Uzun zamandır planını yaptığımız ve alt yapısını kurduğumuz bu sistemi müvekkillerimiz dünyanın neresinde olursa olsun dakikalar içerisinde işlemlerini gerçekleştirmek için başlatacaktık. Ama salgın ne kadar doğru karar aldığımızı resmen gün yüzüne çıkardı. Dünyanın oluşumundan beri zamanın en önemli olduğu dönemdeyiz. Vakit nakittir sözü tarihin hiç hiçbir diliminde bu kadar değerli olmamıştı. İnsanlar işlemlerini en kısa sürede mümkünse hiç görüşmeden uzaktan halletme eğilimindeler. Bizim işimizde insanların hayatlarını kolaylaştıracak çözümler geliştirmek. Geliştirdiğimiz birçok proje daha var. Zamanı gelince hepsini açıklayacağız.” dedi.

admin

admin

Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kategoriler

Hakkımızda

Batu Marka Patent Danışmanlık Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi; Vekillik ve danışmanlık hizmetleri konusunda yurt içi ve yurt dışında, profesyonel genç ve dinamik kadrosu ile hizmet veren; Sınaî mülkiyetin etkin ve yaygın kullanımını sağlayarak yaratıcılığa ve yeniliğe teşvik eden, sınai mülkiyet bilincini ve bilgisini ülke geneline yaymayı kendisine hedef edinen bir kurumdur.

Yakın Zamandaki Yazılar

Facebook Sayfamıza Bakın

Batu Tv

Bültenimize Kayıt Olun

Spam yok. Yalnızca yeni haberlerle ilgili bildirimler ve güncellemeler.

EnglishFrenchRussianTurkish
Call Now Button