Hakkımızda

Bizi Tanıyın

Batu Marka Patent Danışmanlık Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi; Vekillik ve danışmanlık hizmetleri konusunda yurt içi ve yurt dışında, profesyonel genç ve dinamik kadrosu ile hizmet veren; Sınaî mülkiyetin etkin ve yaygın kullanımını sağlayarak yaratıcılığa ve yeniliğe teşvik eden, sınai mülkiyet bilincini ve bilgisini ülke geneline yaymayı kendisine hedef edinen bir kurumdur.

 • Marka, Patent, Belgelendirme, Danışmanlık ve Diğerleri
 • Web, E-ticaret, Grafik ve Diğerleri
 • Muhasebe, Takip ve Diğerleri
İlk Adım Sınai Haklar

Şirketimiz 2011 yılında Fikri ve Sınai haklar (Marka, Patent, Endüstriyel Tasarım, Coğrafi İşaret vb.) alanında hizmet vermek amacıyla Balıkesir’in Gönen ilçesinde kurulmuş, Balıkesir – Çanakkale bölgesinde alanındaki tek resmi kuruluş olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

Batu Patent olarak yola çıktığımız günden beri önceliğimiz Türkiye’de irili ufaklı, tüm şirketleri, şahısları, üniversiteleri, vakıfları, sivil toplum kuruluşlarını sınaî haklar konusunda bilgilendirmektir. Müvekkillerine her zaman kurumsallaşmasının ve bunun ilk adımı markalaşmanın önemini anlatarak onları global pazarda rekabetçi bir pozisyona sokmak şirketimizin en temel görevleri arasındadır.

Patent Bölümüne Git
 • BölümBatu Patent
 • Faaliyet AlanlarıMarka, Patent, Faydalı Model, Endüstriyel Tasarım, Coğrafi İşaret, Geleneksel Ürün Adı, Entegre Devre Topografyası Tescili ve Takibi
İkinci Sırada Kalite Tescili

Henüz kuruluşumuzun ikinci yılındayken ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi belgesini alarak markalaşmada kalitenin tescillenmesi gerektiğini portföyümüzdeki tüm müvekkillere gösterdik. Sonrasında her biri kendi alanında yetkin uzmanlar ve mühendisleri şirketimize dahil ederek Batu Belgelendirme ortaya çıktı.

Batu Belgelendirmenin temelinde kaliteniz yatar. Amacımızda var olan kalitenizi yükseltip standart hale getirerek tescillenmesini sağlamaktır. Çünkü günümüz dünyasında belge her şeydir. Belgelendirme şirketimizde ISO, Helal, Hizmet Yeterlilik Belgesi, BRC, FSC ve tüm uluslar arası belgelendirme işlemlerinin danışmanlığını yapmaktayız.

Belgelendirme Bölümüne Git
 • BölümBatu Belgelendirme
 • Faaliyet AlanlarıISO 9001 (Kalite Yönetim Sistemi), ISO 22000 (Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi), CE Belgesi, Hizmet Yeterlilik Belgesi vb.
Eş Zamanlı Danışmanlık

Belgelendirmeyle eş zamanlı alarak Batu Danışmanlık devreye girdi. Hızlı bir şekilde devreye girmesi gerekiyordu. Çünkü Türkiye’de devam eden ya da yeni kurulan yüzlerce şirkette şunu fark ettik. Devletin verdiği hibe ve desteklerden haberdar değillerdi. Her şeyi kendi başlarına yapmaya çalışıyorlardı. Bu yeni kurulan firmalar yada finansal durumu belirli bir ölçüde olan işletmeler için oldukça riskli bir adım. Batu Danışmanlık, hibe, KOSGEB, yatırım teşvik ve devletin hali hazırda vatandaşlarına sunduğu tüm destekleri almanızı sağlayan bir oluşumdur.

Danışmanlık Bölümüne Git
 • BölümBatu Danışmanlık
 • Faaliyet AlanlarıHibe, Devlet Destekleri, Yatırım Danışmanlığı, ISO Danışmanlığı, Marka Değeri Oluşturma, Fuar Desteği, Kurumsal Kimlik Kazandırma, Kalite Eğitimleri, Belgelendirme Kurulumları, Tasarım Merkezi, ARGE Merkezi
Markanız Havada Kalmasın

Patent, Belgelendirme ve Danışmanlık alanlarında hizmetlerine aralıksız olarak devam eden şirketlerimiz müvekkillerimizin istekleri doğrultusunda farklı sektörlerin kapılarını aradı ve ortaya Mart 2019’da Batu Medya, Batu Bilişim ve Batu TV olarak üç farklı şirket ortaya çıkardı.

Firmaların pazarlama ve reklam alanlarında faaliyetlerini sürdüren bu kuruluşlar kısa sürede inanılmaz yükselen bir ivmeyle çalışmalarını sürdürmektedir. Bu şirketlerin ilki Batu Medya, firmanıza markalaşma adına yapılanların havada kalmaması adına Batu’da en önemli konumlardan birine sahiptir.

Batu Medya, şirketinizin web ayağını güçlendirmek üzerine kurulan bir oluşumdur. Bünyesinde çalıştırdığı tecrübeli yazılımcılar ve hayal gücü yüksek grafikerlerle web tasarım, e-ticaret, SEO, kurumsal kimlik ve aklınıza gelecek tüm reklam ve pazarlama işlerinizi yürütmektedir.

Medya Bölümüne Git
 • BölümBatu Medya
 • Faaliyet AlanlarıWeb Site, Sosyal Medya Danışmanlığı, E-Ticaret, Mobil Uygulama, Logo, Kurumsal Kimlik, SEO, Video Prodüksiyon
Programlamaya Önem Verin

Batu Bilişim, firmaların kendisine uygun olmayan paket muhasebe ve takip programlarından artık bıkmasından dolayı şirketinize özel yazılımlar üreten bir yerdir. Burada hayal gücünüz kısıtlanmaz. İstekleriniz belirlenir ve sektörünüz incelenip yazılımcılarımız tarafından fikirler sunulur. Uygun bulduğunuzda işlemler başlar.

Bilişim Bölümüne Git
 • BölümBatu Bilişim
 • Faaliyet AlanlarıMuhasebe Otomasyonu, Personel Takip Otomasyonu, Araç Takip Otomasyonu, Barkod Sistemi, Veritabanı Programcılığı, Web Programcılığı
Profesyonel Kaydınız Olsun

Gelelim tüm bunların ve kendi firmamızın yaptıklarını sergilediğim platforma. Batu TV. Bu isimde bir Youtube kanalımız var. Batu TV’nin amacı firmanızı dijital platformlarda herkesin görmesini sağlamak. Bunun için firmanızın video prodüksiyon işlemlerini büyük bir titizlikle yapıp sizinle röportaj yapar. Gündemi takip eder ve kanalında sizlere sunar. Ayrıca yaptığı tüm işleri kendi kanalında sergiler.

TV Bölümüne Git
 • BölümBatu Patent
 • Faaliyet AlanlarıGündem, Röportaj, Tanıtım Organizayonu, Profesyonel Kayıt, Youtube
Turgut Hukuk Bürosu Hizmetinizde

Marka Vekilimiz ve aynı zamanda Batu Marka Patent Danışmanlık Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi ortaklarından Av. Onur TURGUT’un kurucusu olduğu Turgut Hukuk Bürosu’nda tüm sınai haklarınız ve diğer bütün avukatlık işleriniz ile ilgili işlemler yapılmaktadır. Unutmayın. Savaşmak için tek ihtiyacın olan hukukun gücüne inanmak.

Turgut Hukuk Bürosu Bölümüne Git
 • BölümTurgut Hukuk Bürosu
 • Faaliyet AlanlarıMarka, Patent, Endüstriyel Tasarım, Coğrafi İşaret İtiraz İşlemleri, Her Türlü Hukuki Dava ve Avukatlık İşlemleri
Call Now Button